Шумската принцеза

Шумската принцеза

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Делото „Шумската принцеза“ е роман бајка, кој од една страна може да се гледа како четиво историска фикција за создавањето на првото македонско кралство, обединето од неколку македонски кнежевства, а од друга – како прекрасна љубовна приказна меѓу принцот Оливер и неговата избраничка Оливера, која од сиромашна и скромна девојка ќе стане принцеза, па дури и кралица. Ова е роман за храброста, за праведноста, за гордоста, но и за искрената љубов, за чесноста, за среќата… Со прекрасните описи и со возбудливите дијалози, книгата е интересна како за постарите така и за помладите генерации читатели и претставува редок книжевен настан.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 144
Година на издавање 2017
Автор Првољуб Лилчиќ
ISBN 978-608-243-231-1
Тежина 171
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x