Шепотот на мислата во ноќта

Шепотот на мислата во ноќта

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Поезија, јасна и разбирлива, читлива, наизглед разбранувана, но со вистинско естетско ниво и беспрекорна внатрешна кохезија, поезија која смирува и бранува во исто време“. – Милка Тримчевска

„Читајќи ги стиховите на поетесата Зоре Џингова, чиниш нурнуваш во длабочините на тајната посакуваност на љубовта“. – Кристина Башовска

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 64
Година на издавање 2015
Тежина 79
Автор Зоре Џингова
ISBN 978-608-243-066-9
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x