Сестринството Теа во опасност
Сестринството Теа во опасност

Сестринството Теа во опасност

Распродадено

Опис на книгата

Таа е многу интересна девојка!

Сигурна и сериозна, работи како специјален репортер за „Глувчеви вести“.

Секогаш е во потрага по интересни вести и е подготвена да оди на авантуристички патувања од кои се враќа со сензационални статии и фотографии. Таа е брилијантна и секогаш подготвена да им помогне на другите. Теа е одличен пријател на другите глувчиња, но нејзината најистакната особина е женската солидарност!

Сестринството Теа брои пет членови, студенти од колеџот Глушфорд на Островот на китовите. Тие се палави, забавни и сакаат да станат вистинити репортери! Меѓу лекциите и пријателствата, љубовта и слатката завидливост, животот на колеџ е навистина возбудлив!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Издавачка куќа Култура
Автор Теа Стилтон
ISBN 978-9989-32-925-8
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x