Сенките во сонот

Сенките во сонот

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Хаику-песните на Радически се читаат и функционираат како умешно и луцидно уловени мигови, мигови на запрено време во хаотичното и брзо секојдневие, кое се чини дека никогаш не застанува.“

Владимир Јанковски

 

„Сенките во сонот  изобилува со оригинални, нестандардни и изненадувачки хаику-откровенија. Избегнувајќи ги стапиците на стереотипните решенија, поетот ни нуди грст свежи поетски слики, во кои пулсира животот.“

Владимир Мартиновски

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Автор Зоран Радически
ISBN 978-608-243-301-1
Страници 120
Тежина 109
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x