Сенките на дрвото од калинка
Сенките на дрвото од калинка

Сенките на дрвото од калинка

Цена: 400 ден.

Опис на книгата

Тарик Али ни ја раскажува приказната за последиците од падот на Гранада, за една потресна семејна сага, за оние кои успеале да го преживеат распадот на нивниот свет. Али е особено вешт во евоцирањето, за тоа каков им бил животот на осудените жители, опколени од сите страни со нетолерантно христијанство.

„Ова е роман кој има нешто да каже, и тоа на одличен начин.“ – „The Guardian“

Детали за продуктот

ISBN 978-9989-32-855-8
Корица Мека
Година на издавање 2016
Издавачка куќа Култура
Автор Тарик Али
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x