Сексот во љубовта

Сексот во љубовта

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

Ерик Берн врвен психотерапевт и основач на трансакциската анализа во оваа книга дава сеопфатен преглед на сексуалноста заснован врз серија негови предавања. Неговата способност сложените меѓусебните односи да ги изрази на едноставен начин ќе ви помогне да ја разберете поврзаноста на сексот и љубовта како два важни аспекта на човековите односи. Која е функцијата на сексот во различните видови односи?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Страници 288
Издавачка куќа Три
Автор Ерик Берн
ISBN 9786084569695
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x