Се сакаме кога никој не гледа
Се сакаме кога никој не гледа

Се сакаме кога никој не гледа

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Нивната љубов е стара колку и приказната за неговото пронаоѓање.

Нивната приказна започна, но никогаш не заврши.

Единствената работа која Енџел сака да ја заборави во животот, постојано ѝ е во мислите. Таа го остава минатото таму каде што припаѓа, но потоа сфаќа дека минатото е нејзината иднина.

Кристијан е дете од домот, но денес позната музичка ѕвезда. А, таа нема слушнато ниту една негова песна. Сè до оној момент кога случајно се препознава низ стиховите што ги слуша на радио.

Неговиот обид да ја ослободи низ песни, го прават сè повеќе ранлив.

Дали Енџел ќе успее да ги пополни празнините што тој целиот свој живот ги носи?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Култура
Автор Ангела Пенова
ISBN 978-608-262-110-4
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x