Сани и Стела и еден чорап со боја бела

Сани и Стела и еден чорап со боја бела

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Каде се изгуби чорапот со боја бела?

Што е мокро, а што е суво?

Помогнете им на Сани и Стела во нивниот двор да го пронајдат чорапот учејќи за боите, формите и спротивното значење на зборовите.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 28
Година на издавање 2020
Издавачка куќа Три
Автор Бистра Георгиева
ISBN 9786084892274
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x