Сама книга

Сама книга

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Барлакоски своите стихови ги насочува интензивно во срцата, со целосна сила на своето битие и кон секој од нас што ќе ги отвори страниците на Сама книга. Неговиот интуитивен и прецизен поетски ласер навлегува длабоко во нашата срцевина, на она место каде што навистина сме.

Но, да се разбереме, тие стихови ласер не се за создавање нови рани, туку за исцелување, зашто нивната светлина е љубов.“

Зоран Бојаровски

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 128
Година на издавање 2019
Тежина 136
Автор Божидар Барлакоски
ISBN 978-608-243-345-5
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x