Сè од љубов за Порече и Поречани

Сè од љубов за Порече и Поречани

Цена: 300 ден.

Опис на книгата

Порече (Поречие, Поречје) — етногеографска област во западниот дел на Македонија, долж течението и целата долина на реката Треска од двете нејзини страни.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Автор Саво Костадиновски
Страници 240
ISBN 978-608-243-220-5
Тежина 367
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x