Развој на интелигенцијата кај детето

Развој на интелигенцијата кај детето

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Мерењето на интелигенцијата е, можеби, најчесто повторуваниот израз во психологијата во последниве неколку години. Оваа значајна и денес актуелна книга дава извонредни податоци и материјали кои можат да ги расветлат интелектуалниот и моралниот карактер на децата. Авторите ја одредиле законитоста на интелектуалниот развој, успеале да пронајдат метод за мерење на интелигенцијата и да ја проучат различноста на нивните интелектуални способности, а благодарение на нивниот труд, родителите имаат можност да создадат претстава за детето во текот на неговиот развој. Задолжителна книга за секој родител!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Автор Алфред Бине и Теодор Симон
ISBN 978-608-201-409-8
Издавачка куќа Ѓурѓа
Страници 153
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x