Разговори со пријатели
Разговори со пријатели

Разговори со пријатели

Цена: 430 ден.

Опис на книгата

Франсис е млада жена со навидум студен карактер и мрачна надворешност, која се занимава со пишување додека студира во Даблин. Нејзин најдобар пријател е убавиот и самобендисан Боби. Една вечер на еден локален поетски перформанс, тие се сретнуваат со една позната фотографка и при секоја нова средба Френсис постепено влегува во нејзиниот свет. Френсис е импресионирана од нивниот софистициран дом и нејзиниот згоден сопруг, Ник. Но, колку и да изгледа забавен флертот на Франсис и Ник на почетокот, тие покажуваат чудна, а потоа и болна блискост.Напишан со прецизно избрусена содржина налик на скапоцен камен и исполнет со лукава смисла за хумор,

РАЗГОВОРИ СО ПРИЈАТЕЛИ е роман за неисполнетите задоволства во животот, младешките опсесии и неконтролираното женско пријателство.

„РАЗГОВОРИ СО ПРИЈАТЕЛИ е роман за една девојка разочарана од студентскиот живот што започнува афера со постар и оженет човек.“, Зеди Смит „Врвен. Магичен.“, Куртис Ситенфелд.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Издавачка куќа Култура
Автор Сали Руни
ISBN 978-608-262-077-0
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x