Раски и маски

Раски и маски

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Раски и маски“: кратки драмски текстови од богатата и разновидна творечка продукција на Александар Кујунџиски. Збиркава содржи четири драмски текстови со мошне разновидни тематски содржини, кои се движат од оние со шеговита, хумористична интонација до оние што застапуваат и поведуваат теми со сосема поинаква насоченост и преокупираност. Ќе биде добредојдена во секоја градска и училишна библиотека, за аматерските и професионалните театарски екипи како „фрлена ракавица“ за сценски и радиодрамски предизвици.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Тежина 105
ISBN 978-608-243-320-2
Страници 70
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x