Психологија на сонот

Психологија на сонот

Распродадено

Опис на книгата

Соништата ни откриваат неверојатни вистини за нас самите, но ретко кој има храброст да ги прифати. Во „Психологија на сонот“, Фројд изнесува факти дека постои поврзаност меѓу сонот и некој детаљ од животот на оној кој сонува, притоа расветлувајќи ја поврзаноста меѓу сонот и реалноста, со што го побива општоприфатеното тврдење дека соништата се само бесмислени феномени, што се појавуваат од никаде и не водат никаде. Неговото најважно тврдење е дека сонот е место и начин за остварување на желбите на човекот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Страници 164
ISBN 978-608-201-254-4
Издавачка куќа Ѓурѓа
Сигмунд Фројд

Сигмунд Фројд

Сигмунд Фројд (Sigmund Freud) (роден 6 мај 1856 - 23 септември 1939) беше австриски невролог и основач на психоанализата, клинички метод за лекување психопатологија преку дијалог помеѓу пациент и психоаналитичар.

Повеќе за Сигмунд Фројд
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x