Психологија на сексуалноста

Психологија на сексуалноста

Распродадено

Опис на книгата

На овој свет ништо не е реално освен љубовта. Човек се изморува од размислување, па дури и од дејствување. Но, човек никогаш не се изморува од сакање, ниту од искажување на истото. Суштината на среќата е срцето да биде исполнето – дури и со болка, со најгорчлива болка. Ќе прочитате за сексуалното образование, размислувањата за сексуалната љубов, проблемот на сексуалното воздржување и за најважното – љубовната вештина!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Страници 256
Автор Хавелок Елис
ISBN 978-608-201-442-5
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x