Проверување и оценување знаења на ученици – Прирачник
Проверување и оценување знаења на ученици – Прирачник

Проверување и оценување знаења на ученици – Прирачник

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Во оваа книга со научни истра­жувања, со практичен и со методички прис­тап е направен краток осврт на про­верувањето и оценувањето, нивната спе­цифичност, карактеристики, видови, нив­ните предности и недостатоци, нивното големо значење во воспитно – образовниот процес...

„Образованието преку наставниот процес треба да се стреми кон тоа да ја доведе моралната, интелектуалната и физичката природа на учениците до совршенство за тие да можат да дадат најголем можен придонес за себе и за другите“ – Ема Харт Вилард

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Култура
Автор Наташа Стоилкова
ISBN ISBN 978-608-262-105-0
Страници 58
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x