Продолжено образование

Продолжено образование

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Прочитајте како македонски писател од Мала Преспа, Албанија, вешто ги комбинира Сартр и Ками со Буковски и Селин. Возбудлива авантура на човек кој е постојано и од сè незадоволен. Дали на внатрешниот немир ќе најде барем малку спокој во стварноста.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 128
Година на издавање 2009
Тежина 155
Автор Сотир Ристо
ISBN 978-608-4507-13-0
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x