Продавница на тајни

Продавница на тајни

Цена: 130 ден.

Опис на книгата

Ова е збирка од најубавите раскази на еден од најоригиналните италијански автори во дваесеттиот век. Буцати се нурнува во тајните на секојдневниот живот при што навидум баналните настани ги преобразува во приказ на универзалната човекова состојба. Развојот на настаните е секогаш непредвидлив, полн со изненадувања и со фантастични решенија.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 192
Година на издавање 2007
Автор Дино БУЦАТИ
ISBN 9989920486204
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x