Пристаништето Нова надеж
Пристаништето Нова надеж

Пристаништето Нова надеж

Распродадено

Опис на книгата

„Никој не го прави тоа подобро од Холи Робинсон.“ – Сузан Стрејт финалист на Националната награда за најдобра книга и автор на ПОМЕЃУ НЕБОТО И ТУКА.

Катерин и Зои се сестри, но карактерно многу различни. Кетрин е смирена и одговорна, а Зои страсна и бунтовна. Никој нема да се изненади кога Зои ќе остане бремена, ќе го напушти училиштето и ќе стане зависник од дрога.

Една ноќ Катерин добива повика од ќерката на Зои, Вилоу, која е преплашена и соопштува на својата тетка дека мајка и ја оставила на автобуската станица и исчезнала. Катерин, која не може да има деца, со задоволство прифаќа да ја подигне Вилоу како своја ќерка.

Пет години подоцна...

Една серија на неочекувани настани ќе го шокираат семејството и трите генерации на жени.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Издавачка куќа Култура
Автор Холи Робинсон
ISBN 978-9989-32-857-2
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x