Принципите на масонското право  правото на поединците масони

Принципите на масонското право правото на поединците масони

Распродадено

Опис на книгата

Дискусија за моралните, физичките, интелектуалните и за политичките квалификации на кандидатите. Дали ги знаете правата на чираците, калфите и на мајсторите? Прочитајте за масонските претставки и казни, за суспензијата, исклучувањето и за исфрлањето од ложата. Сѐ за тајните масонски судења!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Автор Алберт Џ. Меки
ISBN 978-608-201-345-9
Издавачка куќа Ѓурѓа
Страници 200
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x