принципите на масонското право правото на масонските ложи

принципите на масонското право правото на масонските ложи

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Во оваа книга, на читателот му се претставува краток историски преглед на настанокот и развојот на устројството на Големите ложи, и начинот на кој таквите тела се првично организирани, кој ги сочинува нивните службеници и членови и кои се нивните признати права. Сѐ за законодавната, судската и извршната власт на Големата ложа.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 160
Година на издавање 2017
Автор Алберт Џ. Меки
ISBN 978-608-201-344-2
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x