Приказни за тревите и други приказни

Приказни за тревите и други приказни

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Најжално е тоа што луѓето книгите најчесто не ги читаат, не ги знаат, не ги ни гледаат, ниту ги допираат. А книгите се како девојките. Најжално нешто што може да им се случи е никој да не ги допира, никој да не ги отвора. А толку убаво мирисаат“ е цитат од книгата што треба да ги надразни сетилата за читање.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2011
Тежина 140
Автор Живко Грозданоски
ISBN 978-608-4507-44-4
Страници 158
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x