Приказни за август

Приказни за август

Цена: 130 ден.

Опис на книгата

Книга со која авторот ѝ предожи брак на својата девојка. Цел еден роман напишан за само една личност.

„Можам да ви зборувам за техниките што ги користи Велкоски при пишувањето. Можам да ви кажам дека станува збор за префинето писмо на еден школуван млад автор што ветува. Ама што фајде од тоа? Сето тоа се најобични баналности. Сето тоа е само обична форма во однос на она што во суштина претставува оваа книга. А тоа е – љубов“, напишал рецензентот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 64
Година на издавање 2010
Автор Дејан Велкоски
ISBN 978-608-4507-42-0
Тежина 49
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x