Препишано од животот

Препишано од животот

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Збирка што содржи кратки прозни минијатури, новелети, како и куси раскази, пред сè со хумористично-сатирична содржина. Компонирана е од три целини: „телеграфски“, „флуорографски“ и „монографски“, распоредени  по овој редослед според должината: од првите – со по неколку редови, до „најголемите“ – со по 5-6 страници.

За сите нив, во оној свој, би рекле, себесвојствен и препознатлив стил, Александар Кујунџиски неодамна даде ваква изјава за „Би-би-си“: „Јас не сум нивниот автор. Тоа се чисти плагијати! Нивниот автор е Животот, а јас само ги препишав од него!“

Детали за продуктот

Корица Мека
Тежина 119
Година на издавање 2015
Страници 80
ISBN 978-608-243-113-0
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x