Предупредување за содржината

Предупредување за содржината

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

Нил Гејман повторно ја пробива завесата на реалноста и ни го открива таинствениот, сенишен свет што се крие зад неа. Во оваа возбудлива и забавна антологија се поместени брилијантни куси дела од неговата исклучително богата кариера – приказни, песни, една посебна приказна за Доктор Ху напишана за педесеттата годишнина на серијата, како и Црно Куче приказна низ која одново патуваме во светот на Американските богови.

Предупредување за содржината ги истражува маските што луѓето ги носат и личностите што се кријат зад нив, разголувајќи ги нивните слабости и вистински карактери.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Издавачка куќа Три
Автор Нил Гејман
ISBN 9786084892229
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x