Предмети

Предмети

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Младиот Погачар е еден однајважнитесовременипоети од Балканот, кој освен песни редовно објавува и музички критики, во кои често опфаќа македонски бендови.

Продорните текстови на Погачар донесуваат слики чии глетки можат да однесат далеку.Неговите текстови ослободуваат неодречна сила.

Книгата Предмети од критиката бешеедногласно именуванакако врвот на хрватскат апоезија во последните години.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2010
Тежина 87
Страници 86
Автор Марко Погачар
ISBN 978-608-4507-68-0
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x