Познавање на животот

Познавање на животот

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Инспиративно дело кое нуди насоки и мудри совети за да ја зголемиме нашата свесност за себе и за значењето на единствениот придонес кој го дава секој во општеството. Адлер ни покажува како да се движиме кон целта без да се грижиме за последиците. Признавајќи дека помагањето на другите е најважната состојка за индивидуално созревање, Адлер ја нагласува нашата обврска да придонесеме за

општо добро.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Страници 194
Автор Алфред Адлер
ISBN 978-608-201-308-4
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x