Поважно од животот
Поважно од животот

Поважно од животот

Цена: 430 ден.

Опис на книгата

Џорџина, навистина, се потруди да се трансформира во жена каква што посакува Хју Вилијамс. На триесет и две години, таа има совршена кариера во маркетинг секторот и совршено тело, но не јаде крофни. Во врска е и со совршен маж, кој ја остави својата сопруга.

Животот ѝ наликува на бајка, што може повеќе да посака една жена?

Но, Џорџи никогаш не планираше да забремени...

Сега таа е една од оние жени кои бараат крофни низ канцелариските канти за ѓубре… плаче додека чита книги за бебиња… и животот ѝ се врти околу тоа како се чувствува, а не како изгледа. Но, како што одминува бременоста, Хју сѐ повеќе се одалечува. Малото суштество кое расте во неа, ги става во искушение.

Џорџи, конечно, ќе знае што навистина значи да се сака некој безусловно, вклучувајќи се и самата себе.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Издавачка куќа Култура
Страници 452
Автор Адел Паркс
ISBN 978-608-262-009-1
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x