Последниот воз за Загреб
Последниот воз за Загреб

Последниот воз за Загреб

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Еден вид дневник од впечаотци и уште повеќе размислувања. Сето тоа е предадено со еден ироничен и ведар тон и притоа ги поврзува семејната хроника и историјата. Затоа во редоследот на настаните не е нагласен временско-просторниот континуитет.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Владимир Попов
ISBN 978-9989-32-982-1
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x