Последниот настап во оперскиот театар
Последниот настап во оперскиот театар

Последниот настап во оперскиот театар

Цена: 270 ден.

Опис на книгата

Многу години пред да стане лик во Авантурите на Шерлок Холмс, Ирене Адлер беше љубопитно, интелигентно и бунтовно дванаесетгодишно девојче. Таа, исто така, толку многу сакаше да пишува што реши да напише една серија книги за неверојатните мистерии кои ги разрешуваше заедно со нејзините пријатели Шерлок и Лупин.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Ирене Адлер
ISBN 978-9989-32-992-0
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x