Покана за Прованса
Покана за Прованса

Покана за Прованса

Цена: 330 ден.

Опис на книгата

Која е цената што ја плаќаме за среќа во животот?

Еден сосема нормален ден добивате покана за платен одмор во Прованса.

Дали тоа е искрена покана од далечната роднина или е само уште една луда авантура?

Френи мартен ја прифаќа поканата од нејзината тетка рафаела и заминува на патувањето со својата пријателка Клер.

Во прекрасниот пејсаж на шато Мартен и виновите лози се кријат многу семејни тајни кои засекогаш ќе ги променат животите на семејството Мартен.

Дали секој од поканетите ќе ја пронајде својата љубов?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Страници 404
Издавачка куќа Култура
Автор Елизабет Адлер
ISBN 978-608-262-023-7
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x