По дождот

По дождот

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

Раде Шербеџија пишува така како што прави и сè друго – страсно искрено со срце и без лицемерство. Пишува за луѓе градови светови уметности идеали и спомени што ги надживеале сите наши невремиња. Најмногу од сè пишува за љубовта. За љубовта кон семејството пријателите родниот крај виното фудбалот татковината музиката театарот и побратимството што го поврзува сето тоа.

Под изгаснатите рефлектори, онаму каде што мижурка само уште светлината на компјутерскиот екран и таму каде што човекот е сам без оглед на сите множества во кои е сместен, Раде Шербеџија проговорува со глас кој знае како најмудро се игра главната улога во сопствениот живот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Три
Автор Раде Шербеџија
ISBN 978-608-230-563-9
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x