Пијана вселена

Пијана вселена

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Кујунџиски не е само еден од најпродуктивните писатели за деца и за возрасни во Македонија, со вкупно досега објавените 115 (први изданија!) книги. Тој е еден од ретките македонски автори што хумористичното творештво не го создавал само за време на својата поодамнешна работа и подготовка на хумористични емисии во Радио Скопје („Хумористични бранови“, „Најнеслушана емисија“, „Хихириху“ и други). Соработувал и со „Остен“, „Јеж“, „Весели свет“, „Осмех“, „Стршен“, „Павлиха“, и е добитник на десетина награди за хумористични дела на анонимни конкурси низ балканските простори. Напишал и објавил над 300 хуморески, а ова е само дел од нив…

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Страници 46
ISBN 978-608-243-055-3
Тежина 77
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x