Песочни капки

Песочни капки

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Зрели стихови што поставуваат прашања и не се обидуваат да го насетат одговорот. Рецептот за убава поезија е токму тој. Да се постават прашањата, а да се одбегне одговорот, или пак во најалтруистичко-поетски манир, самиот читател да го насети и да го даде тој одговор.

Изразот на Мисоски станува подлабок и посложен како што се развива збирката. Од лапидарниот израз на почетокот, па сè до баладично-ламенталниот тон на крајните песни, оваа збирка истовремено најавува и поет што веќе се докажал, но и поет што допрва има што да каже.

Душко Крстевски

 

 

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 48
Година на издавање 2017
Автор Милчо Мисоски
ISBN 978-608-243-225-0
Тежина 68
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x