Педијатриски прирачник за првите шест години

Педијатриски прирачник за првите шест години

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

Раното детство е најчувствителниот период од животот. Периодот од раѓањето до петтата година е доба на бурни промени во сите сегменти на развојот. Сите етапи во овој период си влијаат една на друга, а заедно со социјалната и физичката околина, влијаат врз детското здравје.

Целта на овој прирачник е да ги поттикне родителите на поголемо учество во следењето на раниот развој на нивното дете и да ги запознае со очекуваните фази. Освен тоа, дава објаснувања за некои од најчестите состојби со кои се среќаваат децата, како и препораки за нивен третман.

Преку оваа книга, со учество на четворица специјалисти во областа на педијатријата и детскиот развој, секој родител лесно ќе се снајде во решавање на секојдневните здравствени проблеми кај своето дете што се јавуваат во неговата рана возраст.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Три
Автор -- повеќе автори --
ISBN 9786082308241
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x