Патот што го одбрав
Патот што го одбрав

Патот што го одбрав

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Добитник на Романијада 2019 година е ракописот „ПАТОТ ШТО ГО ОДбРАВ“ на младата и талентирана Ангела Пенова.

Роман за љубовта, за справувањето со модерните психолошки состојби и храброста отворено да се зборува за тоа.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Страници 260
Издавачка куќа Култура
Автор Ангела Пенова
ISBN 978-608-262-044-2
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x