Патот кон величественоста (книга втора)

Патот кон величественоста (книга втора)

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

Во ова продолжение на светскиот бестселер Патот кон величественоста Робин Шарма нè запознава со филозофијата на животот и ни ги пренесува своите техниките со чија помош станал еден од најценетите советници за прашањата на лидерството и на личниот успех. Во овој неверојатно инспиративен водич ќе пронајдете 101 едноставна но моќна лекција која ќе ви помогне го подобрите секој аспект од својот живот и со тоа да достигнете светска класа во работата и во животот да научите како да остварите вчудовидувачки успех да ги пронајдете неопходната инспирација страст и елан да станете исклучителни да откриете како да бидете среќни и подобро да се забавувате храбро и вешто да ги надминете тешките времиња и да ги поедноставите професионалниот и личниот живот.

На страниците на оваа книга ќе најдете и невообичаени совети што ќе ви влеат енергија и елан. На пример: „Бидете толку добри што нема да можат да ве игнорираат“, „За да добиете  – барајте“, „Живејте возбудлив живот“.

„Робин Шарма има ретка дарба да пишува книги што на луѓето навистина им го менуваат животот“. Ричард Карлсон

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2015
Издавачка куќа Три
Автор Робин Шарма
ISBN 978-608-230-292-8

Книги во категоријата Филозофија

Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x