Отворени карти

Отворени карти

Распродадено

Опис на книгата

Брилијантен роман во кој на мошне интересен начин се истражува секој потег на луѓето кои се вклучени во мистеријата. Детективот Поаро навлегува во психологијата на ликовите осомничени за мистериозното убиство на Шаитана. Целиот настан се случува во неговата куќа, каде по вечерата четворицата гости играат бриџ. Но кој од четворицата присутни таму би можел да биде убиецот?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2013
Страници 168
Автор Агата Кристи
ISBN 978-608-201-037-3
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x