Островот со скриеното богатство
Островот со скриеното богатство

Островот со скриеното богатство

Цена: 80 ден.

Опис на книгата

Желбата за потрага по богатство е неодолива уште со самиот настанок на човекот. Потрагата по богатството била инспирација на голем број на писатели, сценаристи на филмови, детски бајки… И овде во книгава се раскажува за сите авантури на група морнари кои трагаат по богатството, и сите нивни незгоди, катастрофи кои ги погодиле не ги отргнале од желбата да продолжат понатаму и да ја остварат својата цел.

Детали за продуктот

Корица Мека
Издавачка куќа Култура
Страници 193
Година на издавање 2001
Автор Роберт Л. Стивенсон
ISBN 978-9989-32-257-0
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x