Оливер М. и кошмарниот лилјак-грицкалче

Оливер М. и кошмарниот лилјак-грицкалче

Цена: 150 ден.

Опис на книгата

Урааа! Училиштето за маѓепсништво завршува за Ноќта на вештерките - и што е најважно, го одбраа Оливер да го чува лилјакот-грицкалче Грицко, училишното милениче. Но поради палавото раче на неговата помала сестричка, лилјакот-грицкалче се претвора во вистински кошмар!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2010
Издавачка куќа Три
Автор Су Монгредин
ISBN 9786084577874
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x