Оксфордски убиства

Оксфордски убиства

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Оксфордски убиства е книга што ќе ве држи уловени во приказната до последниот збор. Во романот се раскажува за професор кој заедно со еден студент ги истражуваат низата чудни убиства во Оксфорд, Англија. Сите убиствасе поврзани со математички симболи и шифри кои го најавуваат следното злосторство од долгата серија. Бидејќи сèпочнува со кругот, полицијата брза да го открие убиецот пред да стане преголем.

Романот е широкопопуларен во светот и е преведен на многу јазици. Според него е снимен истоимениот холивудски филм со Илајџа Вуд и Џон Харт во главните улоги.

Оксфордски убиства е добитник на престижната награда „Планета“, највисоката парична награда за книжевно дело во светот покрај Нобеловата.

 

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 224
Година на издавање 2013
Автор Гиљермо Мартинес
ISBN 978-608-4507-86-4
Тежина 236
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x