Од длабочините на морето
Од длабочините на морето

Од длабочините на морето

Цена: 970 ден.

Опис на книгата

Пловејќи по „големите води“, дружејќи се со воденото царство, решив и професионално да се позанимавам со тој чудесен свет. Благодарение на природата, водените nространства ни нудат чуда кои сакав, барем донекаде, да ги пренесам во оваа книга. Се обидов со голема љубов и задоволство, nоединечно и со должно внимание, да го претставам богатиот и разновиден морски свет, а со тоа да ја збогатам и нашата традиционална кујна.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Дејан Карапеев
ISBN 978-9989-32-946-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x