Новите авантури на Тино од мојот влез

Новите авантури на Тино од мојот влез

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

Не ви беа доволни бељите на Тино и суперхеројските подвизи на Топтино? Е, па, Тино од мојот влез ве кани на уште многу нови авантури! Повторно ќе се спуштаме со подморници, ќе ја спасуваме шумата, ќе скокаме со диносаурусите и ќе патуваме многу, многу далеку со неговиот летопед. Тино е подготвен на сè само да го освои вниманието на Мери и на друштвото од нивното маало. Но се чини дека за сите нас следува едно големо изненадување!?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Автор Жарко Кујунџиски
Страници 64
Тежина 282
Издавачка куќа Антолог
ISBN 978-608-243-493-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x