Номадска душа

Номадска душа

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Номадска душа“ на Марина Мијаковска несомнено ќе даде свој оригинален придонес во развојот на женското поетско писмо кај нас. Средбата со овие емотивни, лирски стихови, тој „ковчег од зборови“, нема да го остави рамнодушен читателот. Веќе со својата прва книга стихови, Мијаковска се наметнува како авторка што успева да оствари високи естетски квалитети, а, едновремено, да понуди и вистинско уживање.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 64
Година на издавање 2010
Тежина 66
Автор Марина Мијаковска
ISBN 978-608-4507-21-5
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x