Ноќниот ум

Ноќниот ум

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Во секоја од песните може да се забележи позицијата на ’стварноста‘, која е ставена во преден план како обична и постојана, а лирскиот субјект како примарен во обликот на конаумирање на истата таа ’стварност‘. Поезијата на младиот Велковски полека созрева во ноќта.“

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 64
Година на издавање 2013
Тежина 65
Автор Стефан Велковски
ISBN 978-608-4507-52-9
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x