Низ темјанот, еден лилјан

Низ темјанот, еден лилјан

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Фактички, најновата [четврта] поетска книга на Сузана В. Спасовска претставува своевиден лирски трактат за жената како битие на светлината, како на микрокосмички (домот, семејството, улогата на родилка итн.) така и на макрокосмички план.“

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Страници 96
Автор Сузана В. Спасовска
ISBN 978-608-243-008-9
Тежина 93
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x