Нежна е ноќта

Нежна е ноќта

Распродадено

Опис на книгата

Возбудлив роман за младите американски богаташи растргнати меѓу нивните амбиции и љубовните и душевните проблеми со кои немаат смелост да се соочат. Нивниот гламурозен боемски живот, кој се одвива главно во монденски одморалишта и ресторани, е фасадата зад која се кријат длабоки психолошки проблеми, кои авторот ги пресликал од сопствениот живот. Актерки, сценаристи, продуценти, лекари – сите тие се само статисти на големата сцена на животот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2013
Страници 239
Автор Скот Фицџералд
ISBN 978-608-201-204-9
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x