Невролошки терапевтски прирачник
Невролошки терапевтски прирачник

Невролошки терапевтски прирачник

Цена: 370 ден.

Опис на книгата

Монографијата е наменета за невролози, невропедијатри, епилептолози, посебно за студентите, но и за сите лекари од општа практика, кои се секогаш на првата терапевтска линија.

Остануваме со надеж дека монографијата ќе биде буквар во секојдневата амбулантска практика, како патоказ и потсетник за соодветна и навреме ординирана терапија.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Издавачка куќа Култура
Автор Методи Чепреганов,
ISBN 978-608-262-028-2
Страници 278

Книги во категоријата Медицина

Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x