Нерешено

Нерешено

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Збирка сплетена од 60 песни и 60 сказни за деца на еден посебен начин. Имено, по секоја песна во збиркава следува кратка сказна во проза – на истата тема како и нејзината претходничка; но, секако, посебна на свој начин. Така, во натпреварот меѓу поезијата и прозата се добива резултатот „нерешено“ (60 песни : 60 сказни).

А, кои од нив се подобри, поинтересни, почитливи, позабавни и поуспешни во другиот, позначајниот дел од „дуелот“ – треба да кажат, да се произнесат главните „судии“ на секое литературно дело, па и на ова: читателската публика!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
ISBN 978-608-243-339-4
Страници 250
Тежина 174
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x