Најкраткото долго

Најкраткото долго

Цена: 270 ден.

Опис на книгата

Колку долго е краткото. Колку кратко е доволно долго. Дали постои долго што е уште кратко. Колку кратко е најкраткото долго. Кујунџиски го испитува прашањето на краткоста т.е. должината, не само во литературата туку и во сè друго што нè опкружува, социјалните мрежи, ТВ-шоуата, фармацијата, техниката, Интернетот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Автор Жарко Кујунџиски
Година на издавање 2012
ISBN 978-608-4507-64-2
Страници 301
Тежина 189
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x